3 ризик-профілі інвестора

Для того, щоб краще розуміти, якою має бути інвестиційна стратегія інвестора, йому необхідно визначити свій ризик-профіль. Ризик-профіль інвестора — це показник готовності та спроможності інвестора іти на ризик втратити вкладені гроші.

Розрізняють 3 ризик-профілі інвестора:

  1. Агресивний
  2. Помірний
  3. Консервативний

Агресивний ризик-профіль передбачає отримання доходу від 45–50% річних і більше. Інколи дохід може сягати більше 100%.

Прикладом інвестиційного інструменту агресивного інвестора є недооцінені акції компаній з невеликою капіталізацією. Але варто розуміти, що ризик втратити гроші у цьому випадку часто сягає 90–100%.

Втрати точно не можуть перевищити 100%, однак дохід взагалі не має обмежень і може досягати 100-300%. В даному випадку, чим більше ризикуєш, тим більшою може бути винагорода за готовність до ризику.

Помірний ризик-профіль мають інвестори, які розраховують прибуток і їхній дохід складає 20-40% річних. Ризик при такому вкладенні грошей нижчий, ніж при агресивному інвестуванні, проте і річна дохідність не така висока, як за агресивної стратегії.

Прихильники помірної стратегії обирають цінні папери надійних компаній, наприклад блакитні фішки, ПІФи (пайові інвестиційні фонди) та ETF (біржові інвестиційні фонди).

Третій ризик-профіль — консервативний. Інвестор-консерватор не любить ризикувати. Він має найнижчий прибуток — 10-20% річних. Його інвестиційна стратегія передбачає вкладення коштів у надійні активи, до яких відносять ОВДП (облігації внутрішньої державної позики), дорогоцінні метали, дивідендендні акції, високоприбуткові ПІФи тощо.

Ризик-профілі також називають типами інвестиційних стратегій залежно від рівня ризику, адже вони визначають те, якими інструментами користується інвестор та наскільки він готовий іти на ризик.