Не можу відвести очей від величі будівель і каналів річки Сени. Скільки століть цим архітектурним витворам? Як усе це збережено донині?
Кожен куточок Парижу – дивовижний по-своєму. Архітектура – захоплює, легкі французькі мелодії доносяться з-за рогу і спонукають призупинитись, насолодитись моментом.
Свіженькі круасани чи макарунзи (а вони тут розміром майже з долоню) прекрасно доповнюють каву зранку. Гарячий стейк/запечена риба і келих вина увечері – те, що треба, після багатьох кілометрів отриманих вражень.
Ми припустились лише однієї помилки, плануючи візит до Парижу: декількох днів надто мало, щоб встигнути побачити все. Однак достатньо, щоб почати))
Що ж ми встигли за пару днів?
1.Побували у музеї Лувру
Один з найбільших музеїв світу. Його відкрили у 1793 році. У ньому зберігається 380 000 експонатів від найдавніших часів до 21 століття, 35 000 з яких представлені для широкого загалу. Загальна виставкова площа музею сягає близько 73 000 м².
Споруду побудували як фортецю наприкінці 17 століття. Багато разів її розширювали. А під час французької революції було прийнято рішення використовувати будівлю як музей.
Експонати музею розділені на 9 колекцій: Стародавній Схід, Стародавній Єгипет, Стародавня Греція, Етрурія та Рим, Мистецтво ісламу, Скульптури, Предмети мистецтва, Образотворче мистецтво, Графічне мистецтво.
Це – найбільш відвідуваний музей світу: 15 000 людей на день.
Лувр став об’єктом підвищеної уваги завдяки книзі американського письменника Дена Брауна «Код да Вінчі» і знятому в 2006 році однойменному фільмі на основі цієї книги. Музей заробив 2,5 млн доларів, надавши право на зйомку фільму в своїх галереях.
2. Побачили на власні очі Собор Паризької Богоматері
Присвячений Діві Марії, матері Ісуса Христа, це — один з найпрекрасніших витворів готичного мистецтва.
Висота будівлі 35 м, довжина — 130 м, ширина — 48 м. Дзвіницi висотою 69 м, вага дзвона Емануель у східній вежі — 15 тонн.
15 квітня 2019 року у Нотр-Дам де Парі сталася сильна пожежа, внаслідок якої обвалився шпиль та згоріло повністю дві третини даху собору. Тому зараз собор зачинений на реставрацію, проте навіть та частина будівлі, що залишилась неушкодженою, вражає своєю величчю.
Цікаво, що будівництво храму тривало майже два століття (182 роки з дня закрадення першого каменю). Кожен з п’яти дзвонів собору має своє ім’я. За легендою приховані повідомлення та знаки, які можна знайти на фасаді собору, вказують на місцеперебування Філософського Каменя, який перетворює метал на золото, а свого власника наділяє безсмертям.
У Соборі немає жодної стіни: весь простір займають стовпи, з’єднані арками, а в отворах арок – вітражі. У середній неф собору можна з легкістю поставити дванадцятиповерховий будинок.
В соборі зберігається Терновий Вінець Ісуса Христа, одна з найбільших християнських реліквій. Вона подолала довгий шлях перед тим, як опинитися у соборі: була на горі Сіон в Єрусалимі, в палаці візантійських імператорів у Константинополі.
Нам не вдалось потрапити у середину собору, тому що зараз він на реставрації. Однак в мережі можна подивитись собор усередині і зовні за допомогою VR-турів 360 або переглянути відеоекскурсію. Коли собор відкриють, хочу побачити його на власні очі усередині.
3. Помилувались Ейфелевою вежею
її видно майже з усіх куточків міста – граціозний і величний символ Франції, Парижа – перлини країни. Складається Ейфелева вежа з трьох рівнів.
З другого рівня відкривається прекрасна панорама на вид Парижа. Вартість квитка – 17 євро. Коли темнішає, загоряється підсвітка Ейфелевої вежі. Читала, що підсвітка – це авторський витвір, тому не можна фотографії і відео з нею викладати в мережу.
Якщо хочете більше дізнатись про Ейфелеву вежу, перегляньте філь “Ейфель”. У ньому розкривається історія створення шедевру.
***
За кожною з пам’яток стоять цікаві історичні факти, вони пережили і побачили тАк багато.
Вкотре запевнююсь: світ – чарівний. Ще стільки прекрасного і незвіданного. Колекціонування вражень – одна з високодохідних валют усіх часів і народів.